Kolaż kultur

Data publikacji: 15 czerwca 2012

Już od 7 lat Tarnogórska Fundacja Kultury i Sztuki popularyzuje bogate wielokulturowe dziedzictwo regionu. Tegoroczna edycja festiwalu Kolaż Kultur poświęcona jest kulturze żydowskiej. Wydarzenie rozpocznie się od zwiedzania cmentarza żydowskiego w Tarnowskich Górach, chwilę później w czasie „Spaceru między kulturami” uczestnicy odkrywać będą ślady przeszłości w przestrzeni miasta. Następnie odbędzie się promocja publikacji Marty Ochman o tarnogórskich Żydach oraz prezentacja audioprzewodnika Opowieści Nieobecnych opracowanego przez Fundację Brama Cukermana. Wieczór zakończy się koncertem pieśni żydowskich z lat 1939-45 w wykonaniu zespołu Urszuli Makosz, któremu towarzyszyć będzie znakomity niemiecki klarnecista Christian Dawid. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Zapraszamy!