Minister Sawicki z wizytą w Powiecie

Data publikacji: 21 czerwca 2012

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki gościł 20 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim. Minister odwiedził powiat tarnogórski na zaproszenie wicestarosty Andrzeja Pilota i dyrektora szkoły Sławomira Wawrzyniaka. W powitaniu ministra uczestniczyła także starosta Lucyna Ekkert. Rozmawiano między innymi o przyszłości edukacji rolniczej, kierunkach rozwoju szkoły a także o koncepcji tworzenia rolniczych centrów edukacyjnych. Mówiono także o perspektywach rolnictwa w Aglomeracji Górnośląskiej a także koncepcji rozwoju sektora małych grup producenckich w województwie śląskim. Minister spotkał się także z młodzieżą i zapoznał z prezentacją praktyk zagranicznych, w których uczestniczą uczniowie Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim. Marek Sawicki odwiedził również biuro terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nakle Śląskim. W spotkaniu z ministrem Markiem Sawickim udział wzięli również gospodarze województwa: wicewojewoda Stanisław Dąbrowa oraz członek Zarządu Województwa Śląskiego – Aleksandra Banasiak.