Konkurs przedsiębiorczości rozstrzygnięty

Data publikacji: 26 czerwca 2012

26 czerwca w Starostwie Powiatowym wręczono nagrody laureatom tegorocznego Konkursu Młodej Przedsiębiorczości. W przedsięwzięciu udział wzięło 7 drużyn tarnogórskich szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs zorganizowały: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Izba Przemysłowo – Handlowa. Składał się z trzech działań: realizacji przedsięwzięcia gospodarczego na terenie szkoły, gry giełdowej oraz krótkiej prezentacji z dziedziny ekonomii na zadany temat. W tym roku tematem tym było: „Wykorzystanie istniejącej bazy kulturalnej powiatu tarnogórskiego jako przedsięwzięcie komercyjne”. Laureatami konkursu zostali uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Radzionkowie (Angelika Lis, Tomasz Antolak, Mateusz Rurański, opiekun: Krystyna Dziuk). Drugie miejsce zajęli uczniowie Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach (Jolanta Gosek, Andżelika Koloska, Dominika Jeziorska, opiekun: Aleksandra Koziol), trzecie – Zespół Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach (Mateusz Szczotka, Paulina Kamińska, Sandra Biskupek, opiekun: Ilona Szaraniec). Zwycięzcy otrzymali certyfikaty „Młodzi Przedsiębiorcy Roku” wydane przez Izbę Przemysłową Handlową oraz nagrody ufundowane przez Powiat Tarnogórski. Rozdanie nagród uświetnił występ zespołu „Szansa” działającego przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana.