Prace Edwarda Czecha w Kałamarzu

Data publikacji: 26 czerwca 2012

Autorska Galeria Lokalnych Twórców zaprasza do Restauracji „Kałamarz” w Tarnowskich Górach (ul. Górnicza 7) na wystawę prac Edwarda Czecha. Edward Czech urodził się 7 września 1958 roku w Chorzowie. Ze sztuką związany jest od najmłodszych lat. Maluje wyłącznie w technice olejnej, a jego malarstwo cechuje się znaczną różnorodnością tematów. Początkowo zainteresowania artysty malowaniem ograniczały się do uwieczniania ołówkiem scen filmowych w tworzeniu swego rodzaju komiksów. Niestety los nie pozwolił mu kształcić się w tym kierunku. Mimo to postanowił do wszystkiego dojść sam. Z biegiem czasu nabył nowe umiejętności i zaczął tworzyć coraz to lepsze i bardziej wyrafinowane obrazy. Jak sam o sobie mawia w swoim malarstwie próbował wzorować się na wielu wybitnych artystach. I tak we wczesnym okresie swojej twórczości był to Pablo Picasso, później Vincent van Gogh, a obecnie skłania się ku wielkim impresjonistom i w tym kierunku sztuki czuje się najlepiej.