Termomodrnizacja szpitala

Data publikacji: 5 lipca 2012

Dwa lata potrwają prace związane z termomodernizacją Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach. Całkowity koszt inwestycji to 6 920 069,00 zł. W ramach zadania cały budynek zostanie ocieplony, przez co obniży się koszt jego utrzymania oraz zmieni wygląd zewnętrzny. Wymieniona zostanie także stolarka okienna i drzwiowa oraz instalacja centralnego ogrzewania. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę tego zadania. Realizacja przedsięwzięcia możliwa będzie dzięki wartemu 5 882 058,65 zł dofinansowaniu pozyskanemu przez szpital i Starostwo Powiatowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Na pokrycie wkładu własnego spółka otrzymała pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Projekt: „Modernizacja gospodarki cieplnej obiektów Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach” realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Działanie 3 5.3 Czyste powietrze i odnawialne źródła energii, Priorytet V Środowisko.