Akcja lato w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury

Data publikacji: 16 lipca 2012

Pod hasłem „odLATOwo” trwają wakacyjne zajęcia dla najmłodszych w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach. W ramach Akcji Lato odbywają się gry i zabawy integracyjne, spotkania w muzeum, zabawy w teatr oraz muzyczne warsztaty. Zorganizowano także m.in. wycieczki do Pniowca z odkrywaniem leśnych obyczajów, wyjazdy do Radzionkowa wraz projekcją filmów „Don Chichot”, „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Gwiazda Kopernika” oraz bajkową wycieczkę do wiejskiej chaty połączoną z warsztatami artystyczno – kulinarnymi. Dzieci uczyły się także udzielania pierwszej pomocy oraz spotkały się z odważnymi chłopakami ze straży pożarnej. Zajęcia z dziećmi prowadzą także przebywający w PMDK wolontariusze Wolontariatu Europejskiego. Są to przedstawiciele: Ukrainy, Armenii, Portugalii i Włoch. Młodzież została zaproszona przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Uskrzydlamy”. Celem pobytu wolontariuszy jest wspomaganie zajęć w PMDK i prowadzenie spotkań promujących kulturę ich krajów.