Policyjne święto

Data publikacji: 16 lipca 2012

13 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach odbyła się akademia z okazji święta policji. Podczas uroczystości mianowano policjantów na wyższe stopnie policyjne. Do mianowania przystąpiło 56 policjantów tarnogórskiej komendy. Rozkazy o mianowaniu wręczali:: zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Zbigniew Klimus wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tarnowskich Górach nadkom. Andrzejem Wystalskim. W uroczystości uczestniczyli również wicestarosta Andrzej Pilot, członek Zarządu Powiatu Marian Szukalski, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór Piotr Skrabaczewski, nadinsp. w stanie spoczynku Ferdynand Skiba oraz przedstawiciele samorządów i służb mundurowych z terenu powiatu. Szczególną nagrodą Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach otrzymał nadkom. Robert Paruch, który prowadząc rozmowę przez telefon alarmowy, pomógł uratować życie rocznemu dziecku.