Międzynarodowy Plener Artystyczny „Świerklaniec 2012”

Data publikacji: 23 lipca 2012

20 lipca w Pałacu Kawalera w Świerklańcu otwarto uroczyście Międzynarodowy Plener Artystyczny „Gmina Świerklaniec 2012”. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Gminy Świerklaniec, a współorganizatorem: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach. W plenerze udział biorą twórcy z Polski, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Belgii – razem 20 artystów. Tematem powstających prac są atrakcje Gminy Świerklaniec. Zakończenie pleneru i przegląd prac planowane są 29 lipca o godz. 19.00 w pałacu Kawalera w Świerklańcu. Wernisaż i wystawa poplenerowa odbędą się w Autorskiej Galerii Lokalnych Twórców w Restauracji „Kałamarz” 9 sierpnia.

Artyści, którzy wezmą udział w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym „Gmina Świerklaniec 2012”:

• Ireneusz Szymik – Kamienna Góra
  • Renata Kulig-Radziszewska – Kraków