Logotyp Ucze sie w TG

20 artystów z Polski, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Belgii uczestniczy w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym „Gmina Świerklaniec 2012”. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Gminy Świerklaniec, a współorganizatorem: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.. Tematem powstających prac są atrakcje Gminy Świerklaniec. Zakończenie pleneru i przegląd prac planowane są 29 lipca o godz. 19.00 w pałacu Kawalera w Świerklańcu. Wernisaż i wystawa poplenerowa odbędą się w Autorskiej Galerii Lokalnych Twórców w Restauracji „Kałamarz” 9 sierpnia.