Atrakcje powiatu w bytomskiej Agorze

Data publikacji: 1 sierpnia 2012

Zamek w Tarnowskich Górach, pałac w Nakle Śląskim czy tajemnicze sztolnie – to tylko część atrakcji turystycznych, z których słynie Powiat Tarnogórski. W „Galerii na Poziomie” w Agorze Bytom 27 lipca otwarto wystawę zatytułowaną „Wszystkie drogi prowadzą do nas”, przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach. Ekspozycja pokazuje atrakcje Powiatu Tarnogórskiego okiem artystów. Zobaczyć można około 70 płócien autorstwa uznanych artystów z Polski, choćby Renaty Kulig – Radziszewskiej, Mirosława Ogińskiego i Piotra Gregulskiego oraz międzynarodowego grona twórców. Różnorodne obrazy (oleje, akwarele i pastele) to wynik projektu „Wszystkie drogi prowadzą do nas – promocja turystyczna Powiatu Tarnogórskiego”. Jego elementem był plener malarski, w ramach każdego zaproszeni artyści, również zagraniczni – z Belgii, Luksemburga czy Czech, przez kilkanaście dni w skupieniu pracowali nad swoimi dziełami. Projekt realizowany był ze środków Unii Europejskiej, a część prac wystawiono m.in. w Czechach, Niemczech, Belgii i Anglii. Wystawę można oglądać do 27 sierpnia w godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.