Z wizytą u Borowiaków

Data publikacji: 9 sierpnia 2012

Między 15 a 17 lipca 2011 r. już po raz dziesiąty delegacja Powiatu Tarnogórskiego gościła w Powiecie Tucholskim. Tematem tegorocznej wizyty było pozyskiwanie środków unijnych i doświadczenia w realizacji projektów przez samorządy powiatowe.

Przedstawiciele naszego powiatu obejrzeli inwestycje zrealizowane w ramach projektu „Bory Tucholskie – w Labiryntach Natury”. Podziwiali stanice wodne w Woziwodzie, Świcie i Pile, a z wieży widokowej w Fojutowie oglądali nowopowstały widok na akwedukt. Nie zabrakło spaceru po zrewitalizowanej tucholskiej Starówce – w towarzystwie burmistrza Tadeusza Kowalskiego.

Delegacja z Powiatu Tarnogórskiego gościła na wielu imprezach odbywających się w ramach obchodów Dni Borów Tucholskich. Podczas Koncertu Galowego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej starosta tucholski Dorota Gromowska i starosta tarnogórski Lucyna Ekkert wręczyły puchary i nagrody.

W delegacji naszego powiatu oprócz starosty Lucyny Ekkert uczestniczyli także: wicestarosta Andrzej Pilot i członek Zarządu Powiatu Aleksandra Król – Skowron.