Pokazy lotów ptaków drapieżnych

Data publikacji: 16 sierpnia 2012

W sobotę 8 września na łące przy słoniarni Śląskiego Ogrodu Zoologicznego tradycyjnie już odbędą się pokazy lotów ptaków drapieżnych organizowane we współpracy z Leśnym Parkiem Niespodzianek w Ustroniu. Pierwsze takie pokazy odbyły się w zoo w 2007 roku.

Wówczas zaprezentowały swoje umiejętności m.in. raróg górski, bielik amerykański i jastrząb Harrisa. W dwóch ostatnich latach poza ptakami szponiastymi latała także największa polska sowa czyli puchacz.
Pokazy jak zwykle odbędą się trzy razy w ciągu dnia, o 11.00, 13.00 oraz o 15.00 –loty ptaków uzależnione są jednak od warunków pogodowych, dlatego w celu potwierdzenia godzin pokazów odsyłamy do strony internetowej zoo: www.zoo.silesia.pl.

Zapraszamy w drugą sobotę września rodziny z dziećmi, jak również wszystkich innych zwiedzających, zainteresowanych życiem ptaków, bowiem pokazy te są doskonałą okazją do przyjrzenia się z bliska wielu ciekawym gatunkom, a także do poznania ich diety, sposobów polowania oraz innych niezwykłych zwyczajów. Dodatkowo, w przerwach między kolejnymi lotami, dzieci i młodzież będą miały możliwość sfotografowania się z obecnymi na pokazach ptakami. Dzięki temu każdy uczestnik tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia znajdzie coś dla siebie.