Zagłosuj na Kopalnię!

Data publikacji: 20 sierpnia 2012

Nowopowstałe Muzeum Multimedialne w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach znalazło się na liście obiektów mających szansę na tytuł „Nowego Skarbu Polski” w konkursie „Skarby Podróży”.

„Skarby Podróży” to plebiscyt miesięcznika Podróże i portalu podroze.pl. którego celem jest promocja nowych lub jeszcze nieodkrytych atrakcji Polski, nagradzanie osób i inicjatyw zasłużonych dla popularyzowania swoich regionów. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na Warszawskich Targach Turystycznych PODRÓŻE, 16-18 listopada 2012 roku w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Propozycje zgłaszali właściciele obiektów, podróżnicy, lokalni patrioci. Następnie jury wybrało po 5 nominowanych pozycji w każdej z kategorii.
Głosy można oddawać do końca października. Pierwszych 50 osób, które wytypują przyszłego zwycięzcę, otrzyma cenne nagrody. Więcej informacji na stronie konkursu.

Plebiscyt organizowany jest w 4 kategoriach:

1. Nowy Skarb Polski – nowa atrakcja turystyczna
Miejsca niebanalne, innowacyjne, przyciągające, które powstały w latach 2011/2012.

2. Skarb Nieznany – nieznane atrakcje Polski
Skryte gdzieś w górach, zagubione w puszczy lub po prostu położone na uboczu popularnych szlaków miejsce.

3. Skarbnica Wiedzy
– znawcy regionów
Nagroda dla najlepszych ambasadorów swojego miasta czy regionu, którzy kreują pozytywny i ciekawy obraz miejsca.

4. Nocleg z pomysłem

Hotele, hostele i inne miejsca noclegowe naładowane pozytywną energią, inspirujące, niebanalne.