Dni otwarte „Serdecznych”

Data publikacji: 23 sierpnia 2012

Zapraszamy na Dni Otwarte Stowarzyszenia „Serdeczni”. Spotkanie członków i sympatyków stowarzyszenia odbędzie się 31 sierpnia o godz. 16.00 w „Domu Marzeń” przy ul. Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach.

Stowarzyszenie zrzesza ludzi niepełnosprawnych oraz ich rodziców, zapewniając im pomoc i zajęcie. Działalności stowarzyszenia przyświeca motto: „Uśmiech w oczach dziecka niepełnosprawnego więcej wart niż całe złoto świata”.

Pracę stowarzyszenia jest doceniana wśród społeczeństwa. Wyraz temu dają nagrody i wyróżnienia, jak choćby wyróżnienie Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Publico Bono, czy Optimus Hominum, Nagroda Roku za Działalność Humanitarną – kapituła przyznała w 2005 roku Stowarzyszeniu wyróżnienie w kategorii pomoc społeczna. Serdeczni otrzymali także nagrodę od lekarzy szwajcarskich i polskich, zaś prezes Stowarzyszenia – Gabriela Kowalska – przez starostwo tarnogórskie została uhonorowana nagrodą Orła i Róży.