Stypendia na zakończenie wakacji

Data publikacji: 31 sierpnia 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

3 września uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu wracają do nauki. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej w Tarnowskich Górach. W ramach uroczystości 20 najzdolniejszych uczniów powiatowych szkół odbierze z rąk starosty Lucyny Ekkert stypendia. Wyróżnieni uczniowie to osoby, które mogą poszczycić się osiągnięciami naukowymi na szczeblu ogólnopolskim i jednocześnie mają najwyższe średnie ocen.

3 września uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu wracają do nauki. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej w Tarnowskich Górach. W ramach uroczystości 20 najzdolniejszych uczniów powiatowych szkół odbierze z rąk starosty Lucyny Ekkert stypendia. Wyróżnieni uczniowie to osoby, które mogą poszczycić się osiągnięciami naukowymi na szczeblu ogólnopolskim i jednocześnie mają najwyższe średnie ocen. Wśród stypendystów jest trzech uczniów cieszących się wybitnymi osiągnięciami artystycznymi (muzycznymi) oraz trzech uczniów, którzy osiągnęli w dziedzinie sportowej sukcesy o zasięgu krajowym.

Najwięcej, bo aż 8 stypendiów przyznane zostanie uczniom II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Tarnowskich Górach. Wyróżnieni z tej szkoły zostali: Alicja Banduch, Dawid Szczyrk, Anita Zielonka, Michał Dec, Paweł Łęczycki, Adrianna Nigiel, Paweł Brysch i Kamil Dańkowski. Stypendia trafią także do pięciu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach: Szymona Borońskiego, Katarzyny Plaza, Wojciecha Pawełczyka, Ireny Woś i Marka Wolnego. Ponadto stypendia otrzymają: Dominik Kossakowski, Klaudia Wielgórecka i Aleksandra Ptok z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im F. Chopina w Bytomiu, Magdalena Glanc z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie, Karol Bacik z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach, Viktoria Hoppe z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bytomiu oraz Adam Smolarczyk z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale.

Call Now ButtonZadzwoń teraz