Gwarki 2012

Data publikacji: 10 września 2012

Kolejne tarnogórskie „Gwarki” dobiegły końca. Gwiazdami imprezy byli między innymi: Kazik Staszewski i Kult, Ania Dąbrowska, Ania Rusowicz i Magda Piskorczyk. W niedzielę przez miasto tradycyjnie przemaszerował pochód historyczny. A w sobotę na gwarkowej scenie zaprezentował się zespół Kin Marrow z Herzogenaurach. Od 2008 roku Powiat Tarnogórski zaprasza na Gwarki zespół z niemieckiego, partnerskiego powiatu Erlangen-Hochstadt. Kin Marrow to zespół grający muzykę funck/progresywną/rock. Tworzą go Viktoria Dürler (bas), Agathe Labus (wokal), Kilan Schrenk (gitara) oraz Andreas Biermann (perkusja). Od początku istnienia grupy, czyli od dwóch lat, grupa brała udział w wielu festiwalach, konkursach i imprezach regionalnych we Frankonii i Bawarii. Władze powiatu w ramach tegorocznych „Gwarków” reprezentował Marian Szukalski, członek Zarządu Powiatu.

Zdjęcia: Katarzyna Majsterek (pochód) i Hanna Kampa – Tygodnik „Gwarek” (koncert)