PMDK zaprasza na zajęcia!

Data publikacji: 11 września 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Jak co roku Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. W placówce przy u. Gliwickiej 36 trwają zapisy na zajęcia taneczno – wokalne, piosenki estradowej, zajęcia teatralne i teatralno – recytatorskie, nauki gry na instrumentach (keyboard, akordeon, gitara, instrumenty dęte), zajęcia plastyczne, informatyczne, sportowe. Placówka przy ul.

Jak co roku Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. W placówce przy u. Gliwickiej 36 trwają zapisy na zajęcia taneczno – wokalne, piosenki estradowej, zajęcia teatralne i teatralno – recytatorskie, nauki gry na instrumentach (keyboard, akordeon, gitara, instrumenty dęte), zajęcia plastyczne, informatyczne, sportowe. Placówka przy ul. Sienkiewicza 8 zaprasza na zajęcia językowe (angielski, niemiecki, francuski), muzyczne (gitara, keyboard, orkiestra dęta i big-band), zajęcia teatralne, plastyczne, modelarstwa lotniczego, koło poprawnej wymowy, zajęcia dziennikarskie i humanistyczne oraz koło inicjatyw młodzieżowych i współpracy międzynarodowej). Bliższych informacji na temat spotkań organizacyjnych udzielają sekretariaty placówek tel. 32 285 29 74 i 32 285 27 88. PMDK zaprasza również do Filii w Radzionkowie przy ul. Nałkowskiej tel. 32 289 00 41 na zajęcia z nauki gry na keyboardzie i gitarze, wokalne – piosenka estradowa, teatralne, plastyczne, język niemiecki i zajęcia judo.

Przedstawiamy ofertę warsztatów prowadzonych w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach.

Już od 2010 roku rozpoczęliśmy organizację dopołudniowych zajęć specjalnie dla przedszkoli. Od nowego roku szkolnego rozszerzyliśmy grupę odbiorców o klasy I-III szkoły podstawowej. Wszystkie programy edukacyjne są autorską koncepcją instruktora PMDK – Barbary Kwas, która koordynuje warsztaty i prowadzi je.

„Seanse wyobraźni” – warsztaty literacko – teatralno – logopedyczne. Program składa się ze szczegółowo opracowanych modułów poświęconych odpowiednio: sztuce literackiej – poezji, sztuce poprawnej wymowy i artykulacji – zabawach logopedycznych oraz sztuce teatralnej – grach dramatycznych.

Program edukacyjny „Uwaga! Sztuka puka!” jest nową propozycją warsztatów teatralno – plastycznych w roku szkolnym 2012/2013 skierowaną do przedszkoli jak i klas I-III szkoły podstawowej. Uczestnicy na każdym spotkaniu poznają inne dzieło sztuki, które będzie punktem wyjścia do dalszych twórczych działań. Comiesięczne spotkania składać się będą z przedstawienia dzieła, krótkiej historii jego powstania, technice wykonania, autora oraz części warsztatowej.

Program „Teatrospacerowicz – przewodnik po teatrze dla najmłodszych” powstał z potrzeby uwrażliwienia najmłodszego odbiorcy na kontakt ze sztuką teatru. Celem nadrzędnym tego programu jest oswajanie dziecka ze sztuką teatru, przygotowywanie do odbioru przestawienia teatralnego i wyrabianie nawyku obcowania z teatrem na co dzień, pokazywanie innego, magicznego świata, w którym wszystko jest możliwe.
Odbiorcami programu są dzieci w wieku przedszkolnym, a jego realizacja może stać się pomysłem na rozszerzenie edukacji teatralnej prowadzonej na mniejszą skalę w przedszkolach.

Szczegóły organizacyjne:
Warsztaty: 1 raz w miesiącu od października do czerwca
(lub wybrany warsztat z dowolnego programu)
Czas trwania warsztatów: od 45 min. do 1,15h
Miejsce spotkań: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach, ul. Gliwicka 36
Zapisy grup i bliższy kontakt: barbara.kwas@wp.pl, tel.: 784 41 89 08 , www.mdk.tgory.pl

Call Now ButtonZadzwoń teraz