122 nowe okna

Data publikacji: 12 września 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

11 września dokonano odbioru technicznego inwestycji zrealizowanej przez Powiat Tarnogórski w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tarnowskich Górach. – W budynku szkoły zdemontowano wszystkie stare i zniszczone okna skrzynkowe i cały obiekt został wyposażony w nową stolarkę okienną. Łącznie w budynku szkoły wymieniono 122 okna, w tym parapety wewnętrzne i zewnętrzne. Koszt inwestycji to 189 019 złotych – informuje Andrzej Pilot, wicestarosta powiatu. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budowlano – Remontowe Budrem sp. z o.o.

11 września dokonano odbioru technicznego inwestycji zrealizowanej przez Powiat Tarnogórski w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tarnowskich Górach. – W budynku szkoły zdemontowano wszystkie stare i zniszczone okna skrzynkowe i cały obiekt został wyposażony w nową stolarkę okienną. Łącznie w budynku szkoły wymieniono 122 okna, w tym parapety wewnętrzne i zewnętrzne. Koszt inwestycji to 189 019 złotych – informuje Andrzej Pilot, wicestarosta powiatu. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budowlano – Remontowe Budrem sp. z o.o. 12 września inwestycję wizytowali przedstawiciele Zarządu Powiatu: wicestarosta Andrzej Pilot oraz członkowie zarządu Powiatu – Marian Szukalski oraz Andrzej Elwart.
Jest to pierwsza wymiana okien od czasu powstania budynku naszej szkoły, czyli od ponad 80 lat. Dotychczas okna były jedynie malowane i doraźnie konserwowane, dlatego ich stan był zły. Ponadto warto podkreślić, że 5 lat temu budynek szkoły podłączony został do sieci MPEC celem obniżenia kosztów utrzymania. Wcześniej korzystaliśmy z kotłowni gazowej. Efekt oszczędnościowy nie był jednak tak duży jak się spodziewaliśmy. Liczymy na to, że po wymianie okien, które są znacznie szczelniejsze, oszczędności będą mocniej odczuwalne. W czasie kryzysu i przy napiętym budżecie placówki ma to niebagatelne znaczenie. Istotna jest również estetyka budynku bowiem jest to wizytówka szkoły – mówi Wojciech Łempicki, dyrektor CKU.

Zadzwoń teraz