Klasycy XX wieku

Data publikacji: 20 września 2012

Zapraszamy do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. Jordana ul. Gliwicka 36 na cykl spotkań poświęconych najważniejszym artystom XX wieku. Zajęcia
skierowane są szczególnie do osób planujących zdawanie matury z historii sztuki, ale także wszystkich zainteresowanych. Jest to wyjątkowa propozycja, ponieważ po zrealizowaniu cyklu, jego uczestnicy będą mogli zadecydować w dużym stopniu o tym, o których epokach i kierunkach w sztuce chcieliby usłyszeć na kolejnych spotkaniach.

Pierwsze z cyklu spotkanie już się odbyło – 18 września – a jego

Pierwsze z cyklu spotkanie już się odbyło – 18 września – a jego
tematem był Henri Matisse, fowizm oraz ekspresjonizm.

Program następnych spotkań:
25 września 2012 – Pablo Picasso. Nie tylko kubizm
2 października 2012 – Marcel Duchamp. Antysztuka
9 października 2012 – Salvador Dali. Joan Miro. Rene Magritte. Potęga
podświadomości
16 października 2012 – Kazimierz Malewicz. Między ikoną a bezprzedmiotowością
23 października 2012 – Vassily Kandinsky. Piet Mondrian. Drogi do abstrakcji
30 października 2012 – Joseph Beuys. Koncepcja „rzeźby społecznej”
6 listopada 2012 – Andy Warhol. Między awangardą a ponowoczesnością
13 listopada 2012 – Jackson Pollock i malarstwo amerykańskie