Strażackie jubileusze

Data publikacji: 24 września 2012

W miniony weekend swoje jubileusze obchodziły dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. OSP Wieszowa świętowała 110 lat istnienia, a OSP Świętoszowice 125-lecie. W obchodach udział wzięli m.in. wicestarosta Andrzej Pilot, wójt Zbrosławic Wiesław Olszewski, przewodniczący Rady Gminy Jan Fels, poseł Tomasz Głogowski. Świętowanie rozpoczęło się w sobotę mszą świętą w kościele pw. Trójcy Św. w Wieszowie. Następnie, po uroczystym apelu, rozegrano mecz pomiędzy LKS-em Wieszowa a TSPN „Nadzieja” Bytom. W niedzielę z kolei odbywały się zawody sportowo-pożarnicze, pokazy i prezentacje sprzętu, a także występy dzieci i młodzieży. Całą imprezę zakończyła zabawa taneczna.