Co czwarty z nas

Data publikacji: 27 września 2012

Powiat Tarnogórski przystąpił do organizowanej przez Ministra Zdrowia oraz Samorząd Województwa Śląskiego kampanii społecznej „Co czwarty z nas” przeciwdziałającej dyskryminacji i stygmatyzacji osób cierpiących na zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania.
Celem kampanii jest rozwianie mitów związanych ze zdrowiem psychicznym oraz przeciwstawienie się stereotypowemu, negatywnemu wizerunkowi osoby cierpiącej na zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania.

Przebieg kampanii społecznej na terenie Powiatu Tarnogórskiego jak i Województwa Śląskiego odbywa się w terminie od 24 września do 10 października br.
W wybranych jednostkach organizacyjnych Powiatu oraz siedzibie Starostwa Powiatowego na ul. Karłuszowiec 5 zamieszczone zostaną plakaty i ulotki informacyjne pod hasłem „Co czwarty z nas, miał lub będzie mieć problemy ze zdrowiem psychicznym … Zgadnij kto?”.

www.mz.gov.pl