Tarnogórzanka w Złotej Dziesiątce Kobiet Sukcesu Śląska 2012

Data publikacji: 28 września 2012

Gabriela Horzela Szubińska, prezes Stowarzyszenia „Śląski Dzwon Nadziei”, znalazła się wśród kobiet, które wybrano do „Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Śląska 2012”. 24 września podczas Gali Kobiet Sukcesu Śląska znana ze swojej działalności charytatywnej i zainteresowań historią regionu reprezentantka naszego powiatu odebrała wyróżnienie.

Trzeba powiedzieć, że wybory i Gala Kobiet Sukcesu to działanie promujące kobiety, które wyróżniają się swoim zaangażowaniem i pasją, działają pro publico bono. Gala Kobiet Sukcesu jest okazją, by zaprezentować i uhonorować wyjątkowe kobiety, pokazując ich ogromny wkład w różne dziedziny życia społecznego; i chodzi tu o szerokie rozumienie sukcesu, ale przede wszystkim o społeczne uznanie osiągnięć przez środowiska lokalne.
Gabriela Horzela Szubińska, kobieta wielkiego serca, znana ze swojej działalności na rzecz cierpiących i potrzebujących, a także między innymi autorka spektaklu historycznego „To ja, Twoja Marysieńka”, była kandydatką naszego powiatu i miasta gwarków, na wniosek Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i Fundacji Kompleks Zamkowy Stare Tarnowice. Kapituła konkursu doceniła działalność i osiągnięcia Gabrieli Horzeli – Szubińskiej, wybierając ją, spośród wielu kandydatek, do Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Śląska 2012. Wyróżnienie zostało tarnogórskiej Kobiecie Sukcesu wręczone w Katowicach na I Gali Kobiet Sukcesu Śląska 2012, której gospodarzem i współorganizatorem była Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.
Patronat nad Galą Kobiet Sukcesu sprawowała prof. Danuta Huebner, Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim, Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska oraz Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz. Minister Elżbieta Bieńkowska została także na Gali Kobiet Sukcesu Śląska uhonorowana statuetką Kobiety Sukcesu, za osiągnięcia na forum ponadregionalnym.
Gościem uroczystości była także Ewa Domaradzka – Ziarek, pomysłodawczyni wydarzenia,
dziennikarka radiowa, prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet w Olsztynie, która podobną imprezę już od kilkunastu lat organizuje na Warmii i Mazurach, a od dwóch lat na Mazowszu. Żeby powiedzieć, kim jest Gabriela Horzela Szubińska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości naszego miasta, wystarczą słowa: „Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń”.

Stanisława Szymczyk
Zdjęcia: Alicja Kosiba – Lesiak