Festiwal chóralny w TCK

Data publikacji: 1 października 2012

W sobotę, 29 września, w sali widowiskowej Tarnogórskiego Centrum Kultury odbył się Ogólnopolski Festiwal Chóralny o „Kaganek Gwarków”. Na scenie zaprezentowało się 8 chórów: „Basilica Cantans” z Częstochowy, „Cantores Karwacjanum” z Gorlic, „Canzona” z Tarnowskich Gór, „Chór Młodzieżowy” PSM I i II st. z Gliwic, „Lutnia” z Koszęcina, „Non nomie” ze Strzebinia, „Seraf” z Rybnika oraz gospodarz festiwalu – chór „Słowiczek” z Rept Śląskich.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, Starostwo Powiatowe, Tarnogórskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Zarząd Okręgu Tarnogórskiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik „Gwarek”. W imieniu Zarządu Powiatu w uroczystości wziął udział wicestarosta tarnogórski Andrzej Pilot.