Obecna szkoła była dla nich rodzinnym domem

Data publikacji: 3 października 2012

Goście z Niemiec – Oswald Kahle jego siostra Ruth Kuhn oraz brat Gunter Kahle z małżonką odwiedzili 1 października Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach. Goście byli uczestnikami wycieczki zorganizowanej w ramach partnerstwa powiatu tarnogórskiego i powiatu niemieckiego Erlangen Hochstadt. Dla pana Oswalda i jego rodzeństwa budynek szkoły przy ul. Sienkiewicza 6 był domem rodzinnym. Przed wojną przyszli tu na świat i opuścili go w 1945 roku. Rodzice niemieckich gości byli pracownikami niemieckiego gimnazjum mieszczącego się w budynku szkoły.

W roku 2008 państwo Kahle po raz pierwszy od czasu wojny odwiedzili szkołę. Od tego spotkania znajomość jest pielęgnowana i podtrzymywana przez obie strony.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Dyrektora Wieloprofilowego Zespołu Szkół Michała Kosa i nauczycielki języka niemieckiego Beaty Wiórek. Wzięła w nim udział Dyrekcja WZS, nauczyciele oraz młodzież. Goście opowiedzieli młodzieży swoją historię i zwiedzili szkołę.