Prawo pracy dla kobiet – szkolenie

Data publikacji: 3 października 2012

Stowarzyszenie Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych E-NTERPISE, działające przy Inkubatorze Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach serdecznie zaprasza mieszkanki terenów wiejskich powiatu tarnogórskiego, a w szczególności mieszkanki Ożarowic do udziału w bezpłatnym szkoleniu z tematyki „Prawo pracy dla kobiet”.

Celem spotkania jest przedstawienie najważniejszych przepisów prawa pracy bezpośrednio związanych z prawami kobiet i obowiązkami wynikającymi ze strony pracodawcy. Szczególna ochrona pracy kobiet wynika z właściwości psychofizycznych kobiet oraz konieczności ochrony ich funkcji prokreacyjnych i macierzyńskich. Przedstawione zostaną prawne aspekty równości płci na rynku pracy.

Szkolenie odbędzie się 11.10.2012r., o godz. 10:00, w budynku Bibliotek i Ośrodka Kultury w Tąpkowicach przy ul. Zwycięstwa 17.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10.10.2012r. pod nr tel. 32 393 29 65,
e-mail: biuro.enterprise@gmail.com

Spotkanie to jest pierwszym z cyklu spotkań prowadzonych w ramach projektu „Kobieta aktywna zawodowo”. Tematyka szkoleń ma na celu podniesienie aktywności zawodowej kobiet naszego powiatu. Projekt współfinansowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Forum Młodzieży Samorządowej.
W październiku i listopadzie zapraszamy na szkolenia pt.:
1.Godzenie życia zawodowego z rodzinnym.
2. Poszukiwanie indywidualnej ścieżki bycia liderką.

Serdecznie zapraszamy!