Międzynarodowe Koncerty Pianistyczne

Data publikacji: 9 października 2012

Pałac w Rybnej zaprasza na odbywające się od 15 października Międzynarodowe Koncerty Pianistyczne, organizowane są we współpracy ze stowarzyszeniem Piano Classic, Instytutem Kultury Włoskiej w Krakowie oraz firmą Yamaha Poland. Karnet na wszystkie koncerty dostępny jest w recepcji Pałacu w Rybnej w cenie 80 zł. Wstęp na pojedyncze koncerty kosztuje 30 zł.

15.10. poniedziałek, godzina 18.00
Cinzia Bartolli (Włochy)

15.10. poniedziałek, godzina 18.00
Cinzia Bartolli (Włochy)
Cinzia Bartolli ukończyła z wyróżnieniem studia w Konserwatorium w Genui. Dobra opinie na temat solowej gry Cinzi Bartolli wpłynęły na rozkwit dalszej kariery zagranicznej w Nowym Jorku, Paryżu, Lyonie, Szeged, Lugano czy Heidelberg. Podczas ostatniego tournee w Niemczech została uznana przez krytyków za „nadzwyczajną interpretatorkę” muzyki Ravela. W 2003 roku wystąpiła w Sinopoli Hall w Music Park w Rzymie z Regionalną Orkiestrą Rzymu i Lacjum. Ostatnio występowała w Szwajcarii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii, Brazylii, Argentynie i na Węgrzech. Cinzia Bartolli jest również profesorem fortepianu w ASP w Rzymie oraz prowadzi kursy w prestiżowej Akademii Sztuki w Tiranie.

17.10. środa, godzina 18.00
Ratmir Martinovic (Serbia)
„Idealne połączenie intelektu, techniki i pasji, wyrafinowane czucie klawiszy, doskonała technika, koncentracja i opanowanie, wyjątkowe możliwości dynamiki, oryginalne pomysły i niekonwencjonalne interpretacje” według krytyków plasują Ratimira Martinovića w czołówce pianistów młodszego pokolenia. Urodził się w Kotorze. Ukończył studia w klasie Kemala Gekića na Akademii Sztuki w Nowym Sadzie w 1999 r. Obecnie Martinović jest wykładowcą na Akademii Sztuki, gdzie jako najmłodszy profesor, pełni funkcję kierownika katedry fortepianu. Pianista jest jednym z pomysłodawców i dyrektorem muzycznym Międzynarodowego Festiwalu Kotor Art.

19.10. piątek, godzina 18.00
Maurizio Moretti (Włochy)
Maurizio Moretti jest jednym z najbardziej cenionych pianistów współczesnej włoskiej szkoły. To artysta wciąż rozwijający swoje umiejętności, poszukujący estetycznej doskonałości, dążący do perfekcji. Imponująca technika, zamiłowanie do barwnej gry pełnej kontrastów, swoboda występowania na scenie oraz zapierające dech w piersiach interpretacje cenione są na całym świecie, zarówno przez publiczność, jak i najbardziej wymagających krytyków. Obecnie Maurizio Moretti jest dyrektorem artystycznym Chamber Music Festival of the Roman Theater of Nora oraz Ente Musicale di Nuoro, głównym solistą Orchestra Sinfonica de L´Aquila oraz gościnnym solistą w Europa Philharmonie Orchestra w Magdeburgu, a także dyrektorem muzycznym i gościnnym solistą orkiestry kameralnej Solisti di Perugia.

21.10. niedziela, godzina 18.00
Daniel Wu (Chiny)
Daniel Wu jest jednym z najbardziej utalentowanych młodych pianistów w Chinach. Urodził się w 1999 roku w Chinach Wschodnich. Swoją przygodę z fortepianem rozpoczął w wieku niespełna czterech lat pod okiem profesora Jina Zhang’a, kierownika katedry fortepianu w Central Conservatory of Music w Pekinie. Od 2010 roku swoją naukę kontynuuje w Central Conservatory of Music w klasie fortepianu profesora Xinninga Zhanga. Pierwszym sukcesem młodego pianisty było zdobycie trzeciej nagrody na Cadenza Piano Competition w 2009 roku. W 2011 roku Daniel uplasował się także na trzecim miejscu podczas XIII XingHai Piano Competition i w tym samym roku przystąpił do FaceArt Music InterNations w Szanghaju. Od tego czasu Daniel może pochwalić się kolejnymi pianistycznymi sukcesami: I nagrodą na Face Art Audience Prize oraz pierwszymi nagrodami na Hong Kong International F. Liszt Piano Competition of China Region w dwóch kategoriach wiekowych do 13 roku życia oraz do 26 roku ży cia.