Święto Lekarzy Weterynarii

Data publikacji: 19 października 2012

20 października obchodzono Święto Lekarzy Weterynarii. Z tej okazji w Zamku w Starych Tarnowicach odbyła się uroczystość wręczenia praw wykonywania zawodu absolwentom Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej. Wystąpili także zaproszeni goście: lek. wet. Tomasz Grupiński Krajowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, który opowiedział o „Odpowiedzialności zawodowej lekarzy weterynarii” oraz lek. wet. Jan Dorobek Przewodniczący Komisji Etyki i Historii Zawodu Krajowej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej, który przedstawił sytuację dotyczącą „Wzajemnych relacji lekarzy weterynarii w aspekcie Kodeksu Etyki”. Gratulacje i życzenia lekarzom weterynarii z okazji ich święta złożyła starosta Lucyna Ekkert. Organizatorem obchodów była Rada Śląskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej.

Z okazji Święta Lekarzy Weterynarii składamy wszystkim lekarzom zrzeszonym w Śląskiej Izbie Lekarsko – Weterynaryjnej serdeczne gratulacje i życzenia. Łączymy serdeczne podziękowania za zaangażowanie służb weterynaryjnych w ochronę zdrowia publicznego oraz wypełnianie zadań powierzonych Inspekcji Weterynaryjnej. Dzięki skutecznemu działaniu służb weterynaryjnych polscy rolnicy i producenci żywności mogą wytwarzać zdrowe produkty, które cieszą się coraz większym uznaniem zarówno w kraju jak i na rynkach państw Unii Europejskiej. Wyrazy uznania składamy wszystkim lekarzom weterynarii, którzy na co dzień służą swoim wielkim sercem oraz profesjonalną pomocą zwierzętom oraz ich wdzięcznym opiekunom. Życzymy wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz pomyślności w życiu osobistym.