Punkt paszportowy zostaje

Data publikacji: 22 października 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Terenowy punkt paszportowy działający w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach zostaje – taką pozytywną dla mieszkańców powiatu informację otrzymał 19 października wicestarosta Andrzej Pilot. Decyzja zapadła na spotkaniu samorządowców z terenu województwa śląskiego z wicewojewodą śląskim – Stanisławem Dąbrową. Druga pozytywna informacja jest taka, że po odbiór dokumentów nie trzeba będzie już jeździć do Bytomia, bowiem wydawane będą w tarnogórskim Starostwie..

Terenowy punkt paszportowy działający w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach zostaje – taką pozytywną dla mieszkańców powiatu informację otrzymał 19 października wicestarosta Andrzej Pilot. Decyzja zapadła na spotkaniu samorządowców z terenu województwa śląskiego z wicewojewodą śląskim – Stanisławem Dąbrową. Druga pozytywna informacja jest taka, że po odbiór dokumentów nie trzeba będzie już jeździć do Bytomia, bowiem wydawane będą w tarnogórskim Starostwie.. – Zarząd Powiatu zabiegał o pozostawienie terenowego punktu paszportowego w Starostwie Powiatowym od kiedy w wrześniu tego roku uzyskał informację, że punkt może ulec likwidacji w związku z reorganizacją sieci punktów paszportowych w województwie śląskim. Cieszę się, że nasze argumenty spotkały się ze zrozumieniem wojewody i mieszkańcy powiatu będą mogli w Starostwie zarówno składać wnioski o wydanie paszportu jak i odbierać gotowe dokumenty – podkreśla Andrzej Pilot, wicestarosta tarnogórski. – Sądzę, że na tak pomyślną dla nas decyzję wpłynęło szereg czynników: duża liczba wniosków przyjmowanych przez nasz punkt paszportowy, a także dobra lokalizacja, parking i wyremontowane pomieszczenie na ten cel – dodaje wicestarosta.
Zmiany wejdą w życie najwcześniej od 1 lutego. W wyniku reorganizacji likwidacji uległo szereg punktów paszportowych, między innymi w Chorzowie, Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Dąbrowie Górniczej i Będzinie. Ostatecznie takich punktów pozostało pięć: w Tarnowskich Górach, Jastrzębiu, Żorach, Zawierciu i Tychach. Zwiększyła się z kolei o jedną liczba delegatur, znajdować się one będą w Bytomiu, Gliwicach, Rybniku, Bielsko – Białej, Częstochowie i Sosnowcu.
Delegatura w Bytomiu oraz podlegający jej punkt paszportowy w Tarnowskich Górach obsługiwać będą powiat tarnogórski, Bytom, Piekary Śląskie i Zabrze. Po przeprowadzeniu reorganizacji będzie można złożyć wniosek paszportowy i odebrać dokument w dowolnym miejscu w kraju.

Call Now ButtonZadzwoń teraz