„Maszkety na roztomajte gościny”

Data publikacji: 25 października 2012

W środę, 24 października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Tąpkowicach odbył się Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych. Już po raz dziesiąty Panie z Kół Gospodyń Wiejskich powiatu tarnogórskiego przygotowały pyszne potrawy stanowiące dziedzictwo kulinarne naszego regionu. W tym roku tematem przewodnim konkursu były maszkety przygotowywane na rozmaite okazje. Były zarówno ciasta, pączki i desery, jak również dania na słono – wszystko, czego na tradycyjnym śląskim stole nie może zabraknąć. W imieniu Zarządu Powiatu w uroczystości wziął udział wicestarosta tarnogórski Andrzej Pilot.