Przed dniem Wszystkich Świętych

Data publikacji: 31 października 2012

Starosta Lucyna Ekkert, wicestarosta Andrzej Pilot oraz członek Zarządu Powiatu Andrzej Elwart, 31 października złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej, znajdujących się na terenie Tarnowskich Gór. Przedstawiciele Zarządu Powiatu odwiedzają powstańcze groby oraz miejsca narodowej pamięci każdego roku przed dniem Wszystkich Świętych. W Tarnowskich Górach zlokalizowane są: grób działacza narodowego Teofila Królika na cmentarzu przy kościele św. Anny, grób powstańca śląskiego Józefa Brailicha na cmentarzu w Strzybnicy, obelisk koło dawnego Domu Kultury w Strzybnicy oraz tablice przy ulicy ulicach Gliwickiej i Witosa w Reptach.