Mistrzostwa w skacie sportowym

Data publikacji: 12 listopada 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

10 listopada. w Pubie „Czarny Pstrąg” odbył się finałowy turniej III Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Tarnogórskiego w skata 2012. Na starcie stanęło 16 najlepszych szkaciorzy, mieszkańców Powiatu Tarnogórskiego, wyłonionych w wyniku eliminacji do III edycji tych Mistrzostw organizowanych przez Radę Dzielnicy Stare Tarnowice.

10 listopada. w Pubie „Czarny Pstrąg” odbył się finałowy turniej III Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Tarnogórskiego w skata 2012. Na starcie stanęło 16 najlepszych szkaciorzy, mieszkańców Powiatu Tarnogórskiego, wyłonionych w wyniku eliminacji do III edycji tych Mistrzostw organizowanych przez Radę Dzielnicy Stare Tarnowice. Tegorocznym Mistrzem Powiatu Tarnogórskiego został Stanisław Urbańczyk z Radzionkowa 17 pkt., Pierwszym wicemistrzem został Ireneusz Just z Tarnowskich Gór (15 pkt.), a drugim Piotr Kaszuba z Wojskiej (również 15 pkt)., kolejne miejsca zajęli: Andrzej Kocot, Klemens Dziedzic i Joachim Kalyta – wszyscy z Tarnowskich Gór. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęła starosta Lucyna Ekkert, która wspólnie z Bernardem Wareckim – prezesem Klubu Skatowego „Silesia” Tarnowskie Góry – organizatorem tegorocznych Mistrzostw, wręczyła zwycięzcom puchary, medale i nagrody. Starosta oraz prezes Klubu Skatowego „Silesia” wspólnie wyrazili również wolę kontynuacji Mistrzostw w 2013 r. i już dzisiaj zapraszają pasjonatów skata z całego Powiatu Tarnogórskiego do udziału w eliminacjach.