Kurs znakowania szlaków turystycznych

Data publikacji: 14 listopada 2012

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społeczeństwa na aktywne spędzanie wolnego czasu Urząd Miejski w Kaletach organizuje 5 grudnia 2012 r., w godzinach 8.00 – 18.00, jednodniowy, intensywny kurs instruktora znakowania szlaków turystycznych. Szkolenie odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach przy ulicy Żwirki i Wigury 2. Kurs przygotowuje do pełnienia funkcji znakarza szlaków turystycznych, kierownika prac znakarskich oraz projektanta szlaków turystycznych. Zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanych, kompetentnych szkoleniowców. Świadectwem uczestnictwa w kursie będzie otrzymanie legitymacji instruktora znakowania szlaków turystycznych, honorowanej na terenie całego kraju. Zgłoszenia do uczestnictwa w kursie, którego całkowity koszt wynosi 250 zł, przyjmowane są drogą pocztową do dnia 26 listopada br. pod adresem: Miasto Kalety, ul. Żwirki i Wigury 2, 42- 660 Kalety (karta zgłoszenia w załączniku).Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w razie niezebrania minimalnej ilości uczestników. O odwołaniu kursu zainteresowani zostaną powiadomieni telefonicznie.
Program kursu:
1.Funkcje i rodzaje szlaków turystycznych
2.Prawne aspekty znakowania szlaków.
3.Zasady wytyczania szlaków
4.Oznakowanie szlaków (pieszych, rowerowych, kajakowych, narciarskich,
jeździeckich, ścieżek dydaktycznych)
5.Organizacja i rozliczanie prac znakarskich.
6.Projektowanie szlaków (ĆWICZENIA)