Liderzy przedsiębiorczości

Data publikacji: 15 listopada 2012

W czwartek 15 listopada w Kompleksie Zamkowym w Tarnowskich Górach odbyło podsumowanie plebiscytu „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Tarnogórskiego”. Kapituła konkursu wyłoniła laureatów w czterech następujących kategoriach: najmłodszy przedsiębiorca, najstarszy przedsiębiorca, największy przedsiębiorca (zatrudniający największą liczbę pracowników) oraz najciekawszy pomysł na biznes. Nagrody wyróżnionym wręczali m.in. – starosta Lucyna Ekkert, która objęła honorowy patronat nad plebiscytem, a także dyrektor PUP-u Ewa Brachaczek, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Fiała, prezes Izby Przemysłowo Handlowej w Tarnowskich Górach Klaudiusz Siwiec oraz radna Sejmiku Województwa Śląskiego Barbara Dziuk. Celem plebiscytu było wyróżnienie i promocja osób, które w latach 2004 – 2011 otrzymały jednorazowe środki na otwarcie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach, a ich firmy nadal utrzymują się na rynku, zatrudniają pracowników i pomyślnie się rozwijają.