Wystawa ceramiki Jerzego Szlegera

Data publikacji: 19 listopada 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Zapraszamy na wystawę „Jerzy Szleger – malarstwo, ceramika, witraż”. Wystawę oglądac można w Restauracji „Kałamarz” przy ul. Górniczej 7 w Tarnowskich Górach. Jerzy Szleger jest absolwentem Pomaturalnego Studium Technicznego w Opolu. Z zawodu technik technolog chemii i ceramiki. W latach 1985 – 2000 pracował w FCB – W.JOPEK, gdzie zajmował się realizacją specjalistycznych elementów ceramiki architektonicznej. Jest autorem wystroju wnętrza Kościoła Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach oraz siedziby Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Swoje prace wystawiał m.in.

Zapraszamy na wystawę „Jerzy Szleger – malarstwo, ceramika, witraż”. Wystawę oglądac można w Restauracji „Kałamarz” przy ul. Górniczej 7 w Tarnowskich Górach. Jerzy Szleger jest absolwentem Pomaturalnego Studium Technicznego w Opolu. Z zawodu technik technolog chemii i ceramiki. W latach 1985 – 2000 pracował w FCB – W.JOPEK, gdzie zajmował się realizacją specjalistycznych elementów ceramiki architektonicznej. Jest autorem wystroju wnętrza Kościoła Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach oraz siedziby Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Swoje prace wystawiał m.in. w: Tarnowskich Górach, Tucholi, Vitkovie, Brukseli, Liverpoolu, Krakowie i Szymbarku. Wystawa potrwa do 12 grudnia.
Wernisażowi, który odbył się 15 listopada towarzyszył koncert piosenki autorskiej w wykonaniu Zbigniewa Tepera zatytułowany „Męskie sprawy”. Zbigniew Teper to poeta, bard wywodzący się jeszcze z nurtu piosenki studenckiej.
Wydał utwory poetyckie:„Nie wypuszczajcie papug za dnia”, „Wichry i piosenki”, „Obrzeża”. Jest pomysłodawcą cyklu programów plenerowych:„Retoryka w piętnastu językach”. Zamiast pisać teksty dla innych, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i z pomocą gitary udostępnić je szerszej publiczności.

Zadzwoń teraz