Judocy z medalami

Data publikacji: 20 listopada 2012

W sobotę 17 listopada w Hali Widowiskowo Sportowej w Krośnie odbył się XI Międzynarodowy Turniej Judo z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Turniej zgromadził zawodników z klubów reprezentujących Ukrainę, Słowację, Czechy, Rumunię oraz wielu klubów polskich. W zawodach startowała trójka reprezentantów UKS Judo „AHINSA”, który prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą na terenie powiatu tarnogórskiego. Sekcja działa w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowskich Górach, a także w Nakle Śląskim i Boruszowicach.

I miejsca, medale, dyplomy i statuetki zdobyli: Jakub Binek i Łukasz Szołtysik. II miejsce również honorowane medalem, dyplomem i statuetką zdobyła Martyna Nolewajka.
Jakub Binek (rocznik 2000) startował w wadze 42 kg, wygrywając 5 walk i pokonując kolejno Bolesława Flejmę (Krosno), Witolda Kunę (Rzeszów), Dawida Więcka ( Tuchów), Wiktora Wróbla (Krosno) oraz w finale tej wagi Roshko Martina z SK Zemplin (Slowacja). Wygranie tylu walk i w ładnym stylu pozwoliło mu zdobyć tytuł Najlepszego Technika Judo tego turnieju w kategorii wiekowej MU-14 (1999 – 2000).
Podobnie do Kuby 5 kolejnych walk przez ippon (przed czasem) wygrał w wadze 27 kg, Łukasz Szołtysik (rocznik 2002), pokonując 3 zawodników UKJ Millenium Rzeszów Adama Kudelę, Krzysztofa Kwaśnika i Adama Derenia oraz Huberta Kudłę z PKS Kolping Jarosław i Filipa Wantucha z Sokoła Tuchów, to pozwoliło mu również oprócz wygrania swojej wagi, zdobyć tytuł Najlepszego Technika Turnieju w kategorii wiekowej MU – 12 ( 2001 – 2002)
Zdobycie tych tytułów uzyskało tylko 6 zawodników spośród prawie 300 startujących, co jest naprawdę olbrzymim sukcesem tych zawodników, szczególnie dlatego, że warunkiem zdobycia tego tytułu oprócz wygrania swojej kategorii wagowej, było uzyskanie największej ilości ipponów, czyli zakończenia walk przed upływem regulaminowego czasu.
Cieszy zaangażowanie i wola walki zawodników toteż gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

Prezes UKS Judo „AHINSA”
Tadeusz Wójcik