Chemik na Festiwalu Gwary Śląskiej

Data publikacji: 21 listopada 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Grupa teatralna z Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach zajęła pierwsze miejsce (w kategorii „dorośli”) w ramach VII Festiwalu Gwary Śląskiej, który 13 listopada odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi. Jedenastoosobowa grupa teatralna z „Chemika” przedstawiła scenkę pt. „Ślonski przekrój przez bajki”. Wzorowa gra aktorska uczniów oraz ich barwne stroje i nienaganna gwara śląska wzbudziły podziw i zachwyt jury, które to zabawnymi i rymowanymi dialogami aktorów zostało rozbawione do łez.

Grupa teatralna z Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach zajęła pierwsze miejsce (w kategorii „dorośli”) w ramach VII Festiwalu Gwary Śląskiej, który 13 listopada odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi. Jedenastoosobowa grupa teatralna z „Chemika” przedstawiła scenkę pt. „Ślonski przekrój przez bajki”. Wzorowa gra aktorska uczniów oraz ich barwne stroje i nienaganna gwara śląska wzbudziły podziw i zachwyt jury, które to zabawnymi i rymowanymi dialogami aktorów zostało rozbawione do łez. Uczniów przygotowywała nauczycielka języka niemieckiego Karina Burda, zarazem opiekunka Szkolnego Koła Teatralnego. Pani Karina jest też autorem dialogów i scenariusza występu.
Wręczenie nagród oraz dyplomów miało miejsce w niedzielę 18 listopada podczas Koncertu Laureatów. Dopingowani brawami licznie zgromadzonej publiczności uczniowie III LO i Technikum nr 1 ponownie zaprezentowali swoje umiejętności. Opiekę nad młodzieżą podczas występów sprawowali nauczyciele Dorota Fonfara i Jarosław Wesołek. Gratulujemy naszym aktorom takiego wielkiego sukcesu!
Honorowy patronat nad imprezą objęła wicemarszałek Senatu Maria Pańczyk – Pozdziej. Uczestnicy festiwalu przybyli z m.in. z powiatów gliwickiego, strzeleckiego i tarnogórskiego.

Tekst: Jarosław Wesołek

Call Now ButtonZadzwoń teraz