III Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Data publikacji: 23 listopada 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie szkół gimnazjalnych, pragniemy zachęcić Was do udziału w III Powiatowym Konkursie Ekologicznym. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Celem konkursu jest rozwinięcie zainteresowania młodzieży ekologią, własnym środowiskiem, różnorodnością pozyskiwania energii i jej gospodarowaniem oraz kształtowanie współodpowiedzialności za swoje środowisko. Konkurs patronatem objęli: Starosta Tarnogórski Lucyna Ekkert.

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie szkół gimnazjalnych, pragniemy zachęcić Was do udziału w III Powiatowym Konkursie Ekologicznym. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Celem konkursu jest rozwinięcie zainteresowania młodzieży ekologią, własnym środowiskiem, różnorodnością pozyskiwania energii i jej gospodarowaniem oraz kształtowanie współodpowiedzialności za swoje środowisko. Konkurs patronatem objęli: Starosta Tarnogórski Lucyna Ekkert. Poseł RP Tomasz Głogowski, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Barbara Dziuk oraz Fundacja Veolia Woda Sp. z o.o.

Hasło tegorocznego konkursu to „Energetyka – ważny temat”.
Tematy szczegółowe do wyboru:
Energia pozyskiwana z pomp cieplnych.
Ekologiczne aspekty energetyki jądrowej.
Energia słońca, wiatru i wody.
Gaz łupkowy – szansa czy zagrożenie do naszej energetyki.
Dom pasywny.
Spalarnie śmieci – za i przeciw.
Budowa oczyszczalni ścieków w Tarnowskich Górach – opisz inwestycję.
Energia pozyskiwana z pracy swoich mięśni w siłowniach i dyskotekach.
Ekologia szarej wody.
Biogazownie – za i przeciw.

Eliminacje będą przeprowadzone w dziedzinach:
1. pisemne opracowanie,
2. fotografia lub makieta,
3. film.

Egzemplarz pracy należy opisać, podając imię i nazwisko autora pracy, imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna, adres szkoły. W opracowaniu pisemnym na końcu pracy należy zamieścić bibliografię. Prace należy nadesłać do 8 marca 2013 r.

Ogłoszenie wyników i wręczenie atrakcyjnych nagród w postaci sprzętu elektronicznego i ciekawych publikacji albumowych odbędzie się podczas Tarnogórskiego Forum Oświatowego, w kwietniu.

W ramach przygotowań do konkursu zapraszamy na projekcje filmów o tematyce ekologicznej oraz pokazy doświadczeń z dziedziny fizyki i chemii, które będą organizowane po uzgodnieniu terminu z organizatorami.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konkursie do 14 grudnia 2012 r. drogą elektroniczną lub przez bezpośredni kontakt z organizatorami.
Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.chemiktg.pl.

Kontakt z organizatorami:
Ewa Cornik, tel: 508 736 524, e-mail: ewacornik@poczta.onet.pl
Anna Kucharczyk, tel: 600 942 593, e-mail: annateresa.kucharczyk@wp.pl
Jarosław Wesołek, tel: 694 071 833, e-mail: weskom2@wp.pl

Call Now ButtonZadzwoń teraz