Stanisław Zając dyrektorem Centrum Kultury Śląskiej

Data publikacji: 29 listopada 2012

Znamy już nazwisko dyrektora Centrum Kultury Śląskiej. Konkurs na dyrektora tej instytucji rozstrzygnięto 29 listopada. Dyrektorem CKŚ został Stanisław Zając.

Stanisław Zając jest doktorem literaturoznawstwa, ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz z zakresu zarządzania oświatą. W latach 2006 –2007 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Nauk Humanistycznych Akademii Polonijnej w Częstochowie, a następnie w latach 2007 – 2011 funkcję dziekana Wydziału Interdyscyplinarnego Akademii Polonijnej w Częstochowie. Od roku 2011 do chwili obecnej jest pełnomocnikiem rektora ds. nauki i rozwoju w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie. Od 2009 roku jest członkiem Komisji Historycznoliterackiej Polskiej Akademii Nauk. Stanisław Zając zajmuje się także pracą twórczą w zakresie krytyki literackiej, literatury, w tym literatury regionu śląskiego, a także w zakresie komunikacji społecznej,
Do konkursu przystąpiło 16 kandydatów. Komisja konkursowa w składzie: starosta Lucyna Ekkert (przewodnicząca), wicestarosta Andrzej Pilot, wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Joachim Ganszyniec, naczelnik Wydziału Strategii, Kultury, Promocji i Sportu – Justyna Schmidt, główny specjalista w Wydziale Strategii, Kultury, Promocji i Sportu – Arkadiusz Kuzio – Podrucki, skarbnik Ewa Wachowiak, radca prawny Barbara Bulak – Borówka, kierownik Biura Kadr Małgorzata Krawiec, przedstawiciel środowiska kulturalnego – Krzysztof Gwóźdź, wyłoniła w tajnym głosowaniu kandydata, a jego ostatecznej akceptacji dokonał Zarząd Powiatu. Stanisław Zając otrzyma powołanie na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Śląskiej od 1 stycznia 2013 roku.