Przygotowania do kolędowania

Data publikacji: 30 listopada 2012

Świąteczny chór pracowników Starostwa Powiatowego pod dyrekcją Jacka Pieczyka rozpoczął próby do corocznego występu jasełkowego – „Tarnogórzanie śpiewają kolędy”, który odbędzie się 18 grudnia na tarnogórskim Rynku. Wspólne śpiewanie kolęd zaplanowano od godziny 16.00. Wystąpią między innymi „Urzędasy” – chór pracowników Urzędu Miejskiego, dzieci ze Świetlicy Anioła Stróża, chór pracowników Starostwa Powiatowego, chór zarządu i dyrygentów tarnogórskiego okręgu Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr, chór członków Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Harcerze z ZHP jak co roku przyniosą na Rynek światełko betlejemskie. Imprezę poprowadzi Grzegorz Swoboda. Wspólne śpiewanie kolęd odbywa się w Tarnowskich Górach od 2007 roku.