Barbórka z wiceminister

Data publikacji: 3 grudnia 2012

30 listopada ratownicy górniczy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu świętowali Barbórkę. W uroczystościach, których gościem była Urszula Pasławska, wiceminister Skarbu Państwa, uczestniczył wicestarosta Andrzej Pilot. Z okazji Barbórki odbyła się okolicznościowa akademia oraz uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę gmachu centrum szkoleniowo – technicznego. Podczas akademii zasłużonych pracowników uhonorowano odznaczeniami państwowymi i resortowymi, a także nominacjami na wyższe stopnie górnicze. Pod obeliskiem upamiętniającym zmarłych ratowników złożono kwiaty.