Kamizelki dla bezpieczeństwa dzieci

Data publikacji: 4 grudnia 2012

Ponad 200 kamizelek odblaskowych trafiło do uczniów klas 1 – 6 Zespołu Szkół w Krupskim Młynie w ramach kampanii społecznej „Rok pieszego, w drodze po bezpieczeństwo, ostrożny i przezorny pieszy”. Kamizelki zakupiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w porozumieniu z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Akcja skierowana jest do uczniów szkół mieszczących się na terenach wiejskich, którzy drogę do szkoły przemierzają niejednokrotnie pieszo, poruszając się poboczem drogi. Podczas specjalnie przygotowanej prelekcji policjanci Dariusz Pytel i Rafał Biczysko mówili na temat bezpieczeństwa pieszych i promowali noszenie elementów odblaskowych, bowiem tego typu elementy noszone przez pieszych w okresie jesienno – zimowym mają ogromne znaczenie dla ich bezpieczeństwa. Kamizelki przekazali dzieciom: wicestarosta Andrzej Pilot, dyrektor śląskiego oddziału Agencji restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa, Zygmunt Skwira, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Nakle Śląskim oraz Jan Murowski, wójt Krupskiego Młyna.