Nowy wóz dla strażaków

Data publikacji: 5 grudnia 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Średni samochód gaśniczy na podwoziu Renault Midlum, z funkcją do ograniczania stref skażeń oraz tworzenia kurtyn wodnych, wzbogacił wyposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach. Uroczyste przekazanie wozu odbyło się 5 grudnia w pałacu w Rybnej. Samochód posiada na wyposażeniu m.in.

Średni samochód gaśniczy na podwoziu Renault Midlum, z funkcją do ograniczania stref skażeń oraz tworzenia kurtyn wodnych, wzbogacił wyposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach. Uroczyste przekazanie wozu odbyło się 5 grudnia w pałacu w Rybnej. Samochód posiada na wyposażeniu m.in. kabinę sześcioosobową ze specjalnym wyposażeniem, zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 260 litrów, agregat prądotwórczy o mocy 2,2 kW, profesjonalny sprzęt łączności radiowej, ratowniczy sprzęt burzący, sprzęt do usuwania rojów owadów, specjalistyczny sprzęt do neutralizacji substancji ropopochodnych, specjalistyczny sprzęt do zabezpieczania miejsca działań ratowniczych oraz zestaw pompowy do usuwania rozlewisk i podtopień.
Samochód został przekazany tarnogórskiej straży przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Wyposażenie samochodu zakupili i przekazali Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach :Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” S.A. w Miasteczku Śląskim, Fabryka Zmechanizowanych Obudów Ścianowych FAZOS S.A. w Tarnowskich Górach, Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych FASER S.A. w Tarnowskich Górach, Fabryka Maszyn i Urządzeń „TAGOR” S.A. w Tarnowskich Górach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach, PHU OLMET w Tarnowskich Górach, Tank-Service ROHR w Radzionkowie, NITROERG S.A. w Bieruniu – w lokalizacji Krupski Młyn, Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET S.A. w Tarnowskich Górach, Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Nadleśnictwo Brynek, Nadleśnictwo Świerklaniec oraz Nadleśnictwo Zawadzkie. Wszystkim darczyńcom komendant tarnogórskiej straży pożarnej Ryszard Świderski złożył serdeczne podziękowania. W uroczystości przekazania strażackiego pojazdu uczestniczyli: starosta Lucyna Ekkert i wicestarosta Andrzej Pilot.

Call Now ButtonZadzwoń teraz