I Etap VII Powiatowego Konkursu Chemicznego

Data publikacji: 6 grudnia 2012

Dnia 5 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnowskich Górach odbył się pierwszy etap VII Powiatowego Konkurs Wiedzy Chemicznej dla Gimnazjalistów pod patronatem Starosty tarnogórskiego. W konkursie wzięło udział 32 uczniów gimnazjum z czterech powiatów: tarnogórskiego, gliwickiego oraz grodzkich: Bytom i Piekary Śląskie. Młodzież rozwiązywała 26 zadań z chemii ogólnej i nieorganicznej. Zwycięzcy I etapu zostaną wytypowani spośród dwuosobowych zespołów z najwyższą liczbą punktów i wezmą udział w części praktycznej konkursu.