XI Międzyszkolne Spotkanie z Piosenką i Poezją Europejską

Data publikacji: 7 grudnia 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

5 i 6 grudnia 2012 aula Wieloprofilowego Zespołu Szkół rozbrzmiewała wielojęzycznym gwarem. Już po raz jedenasty nauczyciele języków obcych z tarnogórskiej „Sorbony” (Beata Wiórek, Marzena Paruzel, Marzena Grzenia, Joanna Garnczarek, Ilona Wdowiak „Mechanik”) i „Gastronomika” (Anna Smolarczyk, Michał Caban, Bożena Krztoń) zorganizowali Międzyszkolne Spotkanie z Piosenką i Poezją Europejską, festiwal promujący naukę języków obcych i dający możliwość zaprezentowania artystycznych talentów uczniom szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego.

5 i 6 grudnia 2012 aula Wieloprofilowego Zespołu Szkół rozbrzmiewała wielojęzycznym gwarem. Już po raz jedenasty nauczyciele języków obcych z tarnogórskiej „Sorbony” (Beata Wiórek, Marzena Paruzel, Marzena Grzenia, Joanna Garnczarek, Ilona Wdowiak „Mechanik”) i „Gastronomika” (Anna Smolarczyk, Michał Caban, Bożena Krztoń) zorganizowali Międzyszkolne Spotkanie z Piosenką i Poezją Europejską, festiwal promujący naukę języków obcych i dający możliwość zaprezentowania artystycznych talentów uczniom szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego. W tegorocznej edycji wzięło udział około 100 młodych wykonawców z 14 szkół, publiczność świetnie się bawiła, a jury składające się z uczniów (przedstawicieli szkół biorących udział w konkursie) pod przewodnictwem pani Grażyny Maronny, miało nie lada kłopot z wyłonieniem laureatów, ponieważ poziom tegorocznych występów był bardzo wysoki. W środę uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: piosenka, wiersz i prezentacja teatralna, a w czwartek 6 grudnia odbył się koncert finałowy, na który przybyli laureaci i zaproszeni goście: Andrzej Fiała – Przewodniczący Rady Powiatu, Joanna Warczok – reprezentująca Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego, Grażyna Maronna – przewodnicząca jury, kierownik filii Młodzieżowego Domu Kultury w Radzionkowie, Alicja Jaworska reprezentująca Dyrektora Tarnogórskiego Centrum Kultury, Alicja Juziuk – prezes Stowarzyszenia Wyższej Użyteczności „Ago”, Wojciech Łempicki – Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego, przedstawiciele prasy, Euzebiusz Nowakowski – dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, Michał Kos – dyrektor Wieloprofilowego Zespołu Szkół.
Jury nagrodziło 6 piosenek: równorzędne dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca, dwie prezentacje teatralne ( I i II m-ce), dwie recytacje (I i II m-ce), ponadto trzech wykonawców piosenek wyróżniono zaproszeniem na koncert galowy.
Mateusz Wrzyciel (ZSGiH) i Sonia Lipińska (WZS) świetnie poradzili sobie z prowadzeniem eliminacji i koncertu finałowego. Uczniowie klasy fototechnicznej z WZS pod kierunkiem Łukasza Wyglendacza zorganizowali dla wszystkich występujących sesję zdjęciową. Podczas festiwalu nie zabrakło świątecznych akcentów, w auli stanęły ofiarowane szkole przez nadleśnictwo w Świerklańcu choinki, w kawiarence unosił się zapach pierników
i innych upieczonych w domach uczniów ciast, kilku wykonawców sięgnęło po świąteczny repertuar. Młodzież musiała być bardzo grzeczna, bo 6 grudnia na koncercie finałowym pojawił się święty Mikołaj z workiem cukierków. Można było również obejrzeć wystawę plakatów „Świat Baśni” – Märchenwelten, przygotowaną przez Goethe – Institut z okazji przypadającej w grudniu 2012 dwusetnej rocznicy pierwszego wydania „Baśni dla dzieci i domu” braci Grimm.
Głównym sponsorem nagród jest Starostwo Powiatowe, konkurs wspierają finansowo Rady Rodziców obu szkół i Szkolne Stowarzyszenie Wyższej Użyteczności Publicznej „Ago”, fundatorem nagrody specjalnej jest również rokrocznie Tarnogórskie Centrum Kultury, do organizacji festiwalu przyczynił się Samorząd Słuchaczy CKU oraz wydawnictwa językowe i inne instytucje.

Call Now ButtonZadzwoń teraz