Samorządowcy roku 2011

Data publikacji: 10 grudnia 2012

7 grudnia w Sosnowcu uhonorowano najlepszych samorządowców z terenu województwa śląskiego. W ramach gali wręczono złote, srebrne i brązowe klucze oraz wyróżnienia laureatom konkursu „Samorządowiec Roku 2011”. Złoty Klucz z rąk przewodniczącego kapituły odebrała starosta Lucyna Ekkert, Srebrny Klucz – burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, wyróżnienie – Zygmunt Mirowski, radny Rady Miasta Kalety. Organizatorami konkursu są: Oficyna Wydawnicza Regiony, Stowarzyszenie Dziennikarzy RP oraz Związek Zagłębiowski. Konkurs służy promocji wiedzy o demokratycznych formach działania społecznego i aktywnego wpływania na jakość życia i funkcjonowania wspólnot samorządowych. Kapituła konkursu składająca się z przedstawicieli środowisk artystycznych, kulturalnych, naukowych, gospodarczych oraz organizacji trzeciego sektora ocenia styl działania samorządowców oraz ich dokonania.