Międzynarodowy Festiwal Kolęd

Data publikacji: 18 grudnia 2012

13 grudnia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana odbyły się eliminacje rejonowe Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie im. Księdza Kazimierza Szwarlika. Cieszymy się, że od kilku lat Tarnowskie Góry znajdują się na mapie Polski, Ukrainy i Białorusi jako jedno z 36 miast, w których odbywają się eliminacje do festiwalu, który ma już swoją 19 letnią tradycję.

Przesłuchania trwały od godz.10 do 18, a na scenie w Jordanie zaprezentowali się soliści, duety, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, schole parafialne i chóry w kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli i mieszana z różnych miast naszego regionu w sumie ponad 300 osób. Jurorzy, którzy przybyli z Będzina oraz zgromadzona publiczność mieli okazję wysłuchać kolęd i pastorałek znanych i tych mniej znanych w tradycyjnych lub nowych, czasem zaskakujących aranżacjach oraz kilka autorskich pastorałek. Po wysłuchaniu 45 podmiotów wykonawczych Jury zakwalifikowało do finału Festiwalu w Będzinie następujących wykonawców:

• Solistka Aleksandra Orłowska z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im H. Jordana w Tarnowskich Górach – instruktor Małgorzata Zachnik
  • Młodzieżowy Chór „ACCORD” z Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie – instruktor Barbara Stanisz
  • Zespół Muzyki Dawnej „TIBIARUM SCHOLARES” z Centrum Kultury Zamek w Toszku – instruktor Iwona Ewertowska – Mener
  • Chór Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej– instruktor Krystyna Krzyżanowska – Łoboda
  • Chór i zespół instrumentalny Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej – instruktor Krystyna Krzyżanowska – Łoboda

Wszystkim Laureatom, a szczególnie tym, którzy reprezentują Powiat Tarnogórski życzymy powodzenia podczas przesłuchań finałowych w Będzinie w dniach od 17 do 19 stycznia 2013r.