Medale dla zawodników UKS „Dwójka”

Data publikacji: 20 grudnia 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

9 grudnia w Gliwicach odbyły się Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Tarnowskie Góry reprezentowało na nich troje zawodników, którzy wywalczyli komplet medali (złoty, srebrny i brązowy). Najlepiej spisał się Szymon Chojan w kategorii wagowej 60 kg, który wygrywając wszystkie swoje walki zdobył złoty medal. Srebrny medal znalazł się na piersi Emanuela Nowoka w kategorii 66 kg, a brązowy medal wywalczył po zaciętych walkach Paweł Woronow w kategorii 55 kg.

Podczas zawodów prowadzona była również klasyfikacja drużynowa, w której zawodnicy UKS „Dwójka” Tarnowskie Góry zajęli bardzo wysokie 3 miejsce plasując się za zawodnikami z AZS Gliwice i AZS Warszawa.
Zaznaczyć należy, iż wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy są jednocześnie uczniami klas sportowych w Publicznym Gimnazjum nr 2 Sportowym w Tarnowskich Górach.
Zawody te zakończyły okres startów w roku 2012, który przyniósł wiele sukcesów. Do najważniejszych należą oprócz wyżej wymienionych medale zdobyte na zawodach ogólnopolskich przez Monikę Latusek i Dominika Majowskiego. Monika w rankingu Polskiego Związku Judo została sklasyfikowana na V miejscu, natomiast Dominik Majowski zakończył tegoroczne zmagania na II miejscu tego rankingu udowadniając, że należy do najlepszych zawodników naszego kraju.
Władze Klubu życzą wszystkim zawodnikom wielu sukcesów w nadchodzącym 2013 roku.