„Podaruj dzieciom radość na święta”

Data publikacji: 20 grudnia 2012
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Już od wielu lat w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, organizują akcję charytatywną „Podaruj dzieciom radość na święta”. Organizowana w ramach wolontariatu akcja polega na zbiórce darów wśród uczniów, nauczycieli i rodziców, z których przygotowywane są paczki dla wychowanków Domu Dziecka w Stolarzowicach. Młodzież ponadto przygotowuje dla dzieci występy artystyczne i konkursy świąteczne.

Już od wielu lat w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, organizują akcję charytatywną „Podaruj dzieciom radość na święta”. Organizowana w ramach wolontariatu akcja polega na zbiórce darów wśród uczniów, nauczycieli i rodziców, z których przygotowywane są paczki dla wychowanków Domu Dziecka w Stolarzowicach. Młodzież ponadto przygotowuje dla dzieci występy artystyczne i konkursy świąteczne. Akcja spełnia bardzo ważne cele wychowawcze, ponieważ uwrażliwia uczniów na potrzeby innych ludzi oraz uczy ich, że święta to nie tylko czas otrzymywania prezentów, ale także czas dzielenia się nimi z innymi potrzebującymi.
Również w grudniu 2012 roku zorganizowano kolejną akcję „Podaruj dzieciom radość na święta” . W ramach akcji zebrano słodycze i maskotki, z których przygotowano 36 paczek dla wszystkich obecnych wychowanków Domu Dziecka w Stolarzowicach i zakupiono nagrody dla dzieci uczestniczących w konkursach świątecznych.
Finał akcji odbył się w godzinach popołudniowych 14 grudnia 2012 roku. W tym dniu reprezentacja uczniów szkoły w składzie: Karolina Andrzejak, Adrian Gatys, Katarzyna Grygorowicz, Jolanta Kluba, Klaudia Kocot, Weronika Rogowska, Martyna Weingart, Iwona Woronow, Paweł Zok, Patrycja Król wraz z nauczycielami organizującymi akcję: Beatą Kucharczyk, Ewą Pisulą-Golaś, Ewą Tyrałą i Marzeną Woźniak, odwiedziła zaprzyjaźniony z naszą szkołą Dom Dziecka w Stolarzowicach. Już od wejścia uczniowie spotkali się z gorącym przyjęciem dzieci, które z niecierpliwością oczekiwały ich przybycia. Uczennice: Katarzyna Grygorowicz, Jolanta Kluba, Klaudia Kocot i Iwona Woronow przedstawiły krótki program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. W programie wzięły także udział dzieci nauczycieli: Piotr i Paweł Kucharczyk oraz Martyna Woźniak. Po występach młodzież przeprowadziła liczne konkursy świąteczne, w których z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli wszyscy wychowankowie Domu Dziecka. Był także czas na wspólne kolędowanie, rozmowy i zabawy z dziećmi. Uczennice ZSZ kształcące się w zawodzie fryzjer: Karolina Andrzejak i Martyna Weingart oraz absolwentka szkoły Patrycja Król zorganizowały „Salon fryzjerski”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród chłopców. Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie przez Świętego Mikołaja (w tę postać wcielił się Adrian Gatys) paczek świątecznych dla wychowanków. Przez cały czas dokumentację fotograficzną sporządzała Weronika Rogowska. Wszystkie zdjęcia zostaną przekazane dzieciom jako dodatkowy prezent. Nad stroną techniczną spotkania czuwał Paweł Zok.
Zorganizowana akcja „Podaruj dzieciom radość na święta” dostarczyła wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć wszystkim, którzy w niej uczestniczyli, dlatego na pewno będzie nadal kontynuowana.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w tę akcję, wsparli ją darami oraz poświęcili swój wolny czas, aby podarować dzieciom choć trochę radości i uśmiechu.

Zadzwoń teraz