Najlepsi w powiecie…

Data publikacji: 17 stycznia 2013

Uczeń Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Radzionkowie Tomasz Antolak, uczennica Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach Alicja Kozioł oraz Sandra Mikołajczuk z Zespołu Szkół w Kaletach zostali zakwalifikowani do zawodów okręgowych II stopnia XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Najlepszym uczniem z powiatu tarnogórskiego w eliminacjach XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej okazał się Tomasz Antolak, który zajął szóstą pozycję wśród 74 uczestników okręgu katowickiego, zakwalifikowanych do zawodów II stopnia i uzyskał 73 punkty. Opiekę naukową nad Tomkiem sprawuje Krystyna Dziuk.
Sukces odniosły także: Sandra Mikołajczuk – uczennica Zespołu Szkół w Kaletach, zajmując 17 miejsce z 64 punktami oraz uczennica Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach Alicja Kozioł na pozycji 65, otrzymując 50 punktów.
Nauczycielką sprawującą opiekę nad Alicją Kozioł jest Beata Kucharczyk.
To szczególne osiągnięcie uczniów naszego powiatu, ponieważ w tym roku szkolnym do zawodów szkolnych przystąpiło 748 uczniów z województwa śląskiego, a do etapu okręgowego zakwalifikowano jedynie 74 uczniów – mówi Beata Kucharczyk.
Zawody odbyły się 11 stycznia 2013 r. w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, miały charakter pisemny i składały się z trzech części: pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego olimpiady „Nierównowagi w gospodarce. Przyczyny i skutki”, zadania z analizy finansowej oraz 30 pytań testowych.
Honorowy patronat nad XXVI Olimpiadą objął Wicepremier Rady Ministrów i Minister Gospodarki. Mecenat nad Olimpiadą objęli między innymi minister Edukacji Narodowej, Narodowy Bank Polski, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne S.A, Polska Izba Ubezpieczeń i Główny Urząd Statystyczny.