Wycieczka do Parlamentu Europejskiego nagrodą w konkursie

Data publikacji: 18 stycznia 2013

Gimnazjalisto interesujesz się energetyką? Możesz wygrać wycieczkę do Parlamentu Europejskiego! Drodzy Nauczyciele i Uczniowie szkół gimnazjalnych, pragniemy Was poinformować, że ze względu na duże zainteresowanie III Powiatowym Konkursem Ekologicznym przedłużamy termin zgłaszania się do 31.01.2013. Po tej dacie na stronie www.chemiktg.pl wymienieni zostaną wszyscy zgłoszeni uczniowie wraz z informacją do jakiej szkoły chodzą. Konkurs został objęty patronatem: Starosty Tarnogórskiego.

Tomasza Głogowskiego – Posła RP. Barbary Dziuk – Radnej Sejmiku Województwa Śląskiego. Fundacji Veolia Woda, Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o.

Nagrodami w konkursie będą m.in.wycieczka do Parlamentu Europejskiego w Brukseli w dniach 5 – 9 maja 2013, tablet oraz inne atrakcyjne upominki.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach.

Celem konkursu jest rozwinięcie zainteresowania młodzieży ekologią, własnym środowiskiem, różnorodnością pozyskiwania energii i jej gospodarowaniem oraz kształtowanie współodpowiedzialności za swoje środowisko.
Hasło tegorocznego konkursu to: Energetyka – ważny temat

Tematy szczegółowe do wyboru:
1. Energia pozyskiwana z pomp cieplnych.
2. Ekologiczne aspekty energetyki jądrowej.
3. Energia słońca, wiatru i wody.
4. Gaz łupkowy – szansa czy zagrożenie do naszej energetyki.
5. Dom pasywny.
6. Spalarnie śmieci – za i przeciw.
7. Budowa oczyszczalni ścieków w Tarnowskich Górach – opisz inwestycję.
8. Energia pozyskiwana z pracy swoich mięśni w siłowniach i dyskotekach.
9. Ekologia szarej wody.
10. Biogazownie ? za i przeciw.

Eliminacje będą przeprowadzone w dziedzinach:
1. pisemne opracowanie
2. fotografia (dowolny format) lub makieta
3. film lub prezentacja.

Egzemplarz pracy należy opisać, podając imię i nazwisko autora pracy, imię i nazwisko nauczyciela ? opiekuna, adres szkoły. W opracowaniu pisemnym na końcu pracy należy zamieścić bibliografię. Prace należy nadesłać do 8 marca 2013 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie atrakcyjnych nagród odbędzie się podczas Tarnogórskiego Forum Oświatowego (termin zostanie podany przez Starostwo Powiatowe ? tradycyjnie jest to kwiecień). W ramach przygotowań do konkursu zapraszamy na projekcje filmów o tematyce ekologicznej oraz pokazy doświadczeń z dziedziny fizyki i chemii, które będą organizowane po uzgodnieniu terminu z organizatorami. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konkursie do 31.01.2013 r. drogą elektroniczną lub przez bezpośredni kontakt z organizatorami.

Kontakt z organizatorami:
Ewa Cornik, tel: 508 736 524, e-mail: ewacornik@poczta.onet.pl